Pohyb s Vlaďkou

První kroky ke zdravému životu! Začnete-li podnikat cokoliv pro to, abyste se zbavili nadbytečných tukových zásob a nebo si zlepšili pouze svou fyzickou kondici, můžete si být jisti, že svému zdraví jen prospějete. Aby však Vaše úsilí bylo korunováno úspěchem, je třeba se předem trochu zamyslet. Jen důsledné a dlouhodobé dodržování zásad zdravého životního stylu Vám pomůže na Vaší cestě ke zdraví. Tyto zásady jsou tři: změna myšlení, změna stravy a pohybu. Pro začátečníky je nejlepším a nejpřirozenějším pohybem chůze. Spálíte přebytečné kalorie, zlepšíte si fyzickou zdatnost a vyčistíte hlavu. Zkuste navštívit lekce H.E.A.T. Programu, kde Vám já i ostatní Instruktoři rádi poradíme a zodpovíme Vaše dotazy.

Posilování přední části stehen

Při běhání dostávají naše kolena pěkně zabrat a může lehce dojít k nechtěnému zranění. Tomu se dá velmi dobře předejít posílením přední části stehen. Díky dostatečně silným stehnům získáváme při běhu navíc rychlost, vytrvalost a lehkost. Skvělým cvikem na zpevnění je statický dřep u stěny. Jak takové cvičení správně provádět?

  • kolena tvoří pravý úhel
  • nohy jsou od sebe přibližně na vzdálenost boků
  • kolenní klouby jsou nad klouby kotníků
  • stehna zůstávají rovnoběžně

Držte po dobu 30-60 vteřin, pak se postavte a na několik vteřin nohy uvolněte. Opakujte celkem 3x. S přibývající výkonností můžete interval výdrže prodlužovat. Nebo zvolte náročnější variantu, při které posílíte také lýtka: zvedejte střídavě pravou a levou patu ve stejném intervalu po dobu několika sekund.