Výživa s Vlaďkou

Je důležité zabývat se výživou? Ano. Nezdravá strava, kouření, alkohol a nedostatek pohybu patří mezi nejčastější příčiny tzv. civilizačních onemocnění. Potíže z počátku necítíte, protože většina z nich se v organismu rozvíjí mnoho let. Proto je důležité zabývat se prevencí po celý život. Zdravá strava a pravidelný pohyb by měly být nezbytnou součástí života každého z nás. Mějte na paměti, že ztracené zdraví Vám nikdo nevrátí, pokud se nenaučíte pravidelně očisťovat svůj organismus a pokud se nebudete správně stravovat. Každý se stará o svůj zevnějšek, koupe se, čistí si zuby a myje si vlasy, ale udržujete se čistí také zevnitř? I Vaše orgány potřebují pravidelnou údržbu. Každý týden na našich stránkách najdete mé doporučení jak zlepšit své stravovací návyky.

Zdravý jídelníček

Cecílie Jílková: Změnit od základu jídelníček je snadnější, než myslíte. Jak na to?

Každý den potkávám v pražských ulicích, restauracích a obchodech stovky až tisíce lidí. Vlivem profesní deformace si všímám především jejich zdravotního stavu, fyzické kondice a samozřejmě jídelníčku.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Kaloricketabulky.cz.


Proč vyzkoušet chia semínka

Chia semínka se stávají fenoménem posledních let v oblasti zdravé výživy. Sportovci si je nemohou vynachválit, ale užitek z nich může poznat každý z nás.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách bylinkydnes.cz.


Den u vody den u vody

Určitě si lámete hlavu, co s sebou vzít k vodě, aby se jídlo nerozteklo, nezkazilo a zároveň nasytilo. Úplně se vidím před několika lety, jak tápu po obchodě: "Tohle to ne, čokoláda by se roztekla, tady je majonéza, to se zkazí, párek přeci nebudu jíst neopečený, máslo v rohlíku se mi rozteče.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Gurmánku.


Nepodceňujte svačinu

S další uplynulou hodinkou je nutné pokračovat svačinkou! Díky článku o pravidelném stravování už moc dobře víme, že i svačina plní v našem jídelníčku důležitou roli. Minule jsme se podívali na kloub snídani. Dnes je na čase dozvědět se něco o malém jídle, které svou maličkostí až moc často svádí k tomu, abychom ho vynechávali.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Gurmánku.


Dobré ráno se snídaní

Jak nejlépe začít den? No přeci skvělou snídaní! Možná vám už někdo řekl, že čím lepší snídani budete mít, tím lepší bude váš den. Pokud stále nevěříte, že je snídaně jedničkou mezi jídly, přečtěte si následující článek.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Gurmánku.


Bez bílkovin ani ránu!

Určitě i vy jste v dětství zaslechli z úst dospělých lidí kolem vás hlášky jako: "Jez hodně masa! Pij hodně mléka! Rychleji vyrosteš a budeš zdravý!" Je to omíláno a vtloukáno dětem do hlavy pořád dokola i v dnešní době. Většina lidí ví, proč je tomu tak. V těchto potravinách jsou totiž bílkoviny.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Gurmánku.


Rajčatová slast

V minulém článku jsem se snažila naznačit, že z rajčat vytvoříme víc než pět jídel. Pojďme si ukázat, jakým způsobem lze rajčata upravit. Jednotlivé recepty pak postupně najdete na Gurmánkovi.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Gurmánku.


Rajská rajčata

Tenhle článek je nejen pro milovníky rajčat. Vás, milovníci, poprosím, pojďte se mnou zavzpomínat na vaše první rajčatové zážitky.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Gurmánku.